promos
Dect Telefon Nedir?
Kablosuz bir haberleşme sistemidir. Baz istasyonları ve baz istasyonlarının kayıt olduğu santral/sunucu arasında SIP Protokol kullanılırken, baz istasyonları ve el üniteleri arasında DECT hava arayüzü kullanılı

* Bilgi Almak için İrtibat Numarası:

0216 234-37-37

IP DECT Sistemler Nerede Kullanılır?

Vatandaş ilişkileri sistemimiz tüm çözüm süreçlerini esnek olarak tasarlayıp bu süreçlerin yetkiler dahilinde yönetilmesini sağlar.
P Dect sistemler, IP santral veya Tümleşik İletişim Sistemlerinde kablosuz çözüme ihtiyaç olduğu tüm durumlarda kullanılabilir.

Özellikle; fabrika, depo, hastane, otel, AVM gibi sürekli hareket halinde olan çalışanların olduğu kuruluşlarda IP DECT telefon sistemi müşterilere büyük avantaj sağlamaktadır.

control panel

Vatandaş bilgilerinin tutulması ve bu bilgilerin kapsamlı olarak analiz edilmesinde, çözüm odaklı ve pratik süreç işleyişi ile verimli çalışılmasını sağlar.

IP DECT sistemi kurulurken, dikkat edilmesi gereken iki önemli unsur vardır. Handover ve Roaming.i


Handover, geniş kapsama alanı gerektiren yerlerde olmazsa olmaz bir özelliktir. Baz istasyonlarının birbirlerini algılayacak şekilde yerleştirilmesi ve istasyonlar arasında geçiş yaparken kesintisiz bir görüşme imkanı sağlamasıdır.
Roaming ise, çok lokasyonlu kurumlarda istenen bir özelliktir. Bir telefonun, kendi dahil olduğu baz istasyonu sisteminden çıkıp, uzaktaki bir lokasyonda çalışan başka bir baz istasyonu sisteminin kapsama alanına girdiğinde, oraya kayıt olan bir telefon gibi görüşme yapabilmesini sağlar.


IP DECT sisteminin, diğer kablosuz çözümlere göre bazı avantajları vardır:


WiFi sistemler, halen çok yaygın kullanılmamakta ve etkin bir ses kalitesi ve kesintisiz bir kapsama alanı sunamamaktadır. Bir diğer alternatif olan GSM ise her ay belli paket fiyatları üzerinden ücretlendirilmektedir. Fazla sayıda çalışanı olan kuruluşlar bu nedenle cep telefonu kullanımını tercih etmemektedir. IP-DECT sistemi mevcut ağ yapısına kolaylıkla entegre olur ve ek bir donanıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Şirketin büyüklüğü ve gelecekteki ihtiyaçlara göre sadece baz istasyonu ve el ünitesi eklentileri ile modüler olarak genişleyebilmektedir.

Demomuzu denemek ister misiniz?